Tieto webové stránky používajú na poskytovanie svojich služieb súbory Cookies. Používaním týchto webových stránok s použitím súborov Cookies súhlasíte. Viac informácií

ZRUŠENIE BIELEJ KARTY A ZMENY V ZELENEJ

Od 1. októbra 2019 sa platnosť PZP preukazuje už iba zelenou kartou, ktorá má medzinárodný formát. Biela karta je už teda úplne zrušená a platnosť poistenia vodiči preukazujú pri policajnej kontrole len zelenou kartou.

Ďalšou zmenou je od 1. júla 2020 prevedenie zelenej karty. Poisťovne zasielajú karty v zelenom aj bielo-čiernom prevedení. Obe prevedenia sú platné!
Či už sa budete preukazovať v Slovenskej republike alebo v zahraničí, "zelená karta" ktorá slúži ako potvrdenie o platnom povinnom zmluvnom poistení uzatvorenom na Vaše vozidlo, môže byť v oboch variantoch a teda aj v zelenom aj bielo-čiernom. Preto pri uzatvorení poistenia online sa nemusíte báť o potvrdenie o poistení. Zelená karta je Vám pri uzatvorení poistnej zmluvy prostredníctvom www.poistenievyhodne.sk   v bielo-čiernom prevedení spolu s poistnou zmluvou a všetkými prislúchajúcimi dokumentami zaslaná priamo na Vašu mailovú adresu.

Chcete poradiť?
Chat