Tieto webové stránky používajú na poskytovanie svojich služieb súbory Cookies. Používaním týchto webových stránok s použitím súborov Cookies súhlasíte. Viac informácií

Porovnanie poistenia bývania a uzatvorenie zmluvy

Prinášame Vám možnosť porovnať poistenie domu, bytu, poistenie domácnosti (zariadenia) a získať tak ponuku všetkých poisťovní na jednom mieste. Toto porovnanie získate bez toho, aby ste museli zadať akékoľvek kontaktné alebo osobné údaje. V ponuke si tiež môžete zvoliť pripoistenia tak, aby poistenie spĺňalo presne Vaše požiadavky. Následne stačí len kliknúť na "VYBRAŤ", zadať posledné údaje a po záverečnej kontrole údajov už len kliknúť na "DOKONČIŤ". Porovnanie poistenia a uzatvorenie poistnej zmluvy môžete tak urobiť z pohodlia Vášho domova. Návrh poistnej zmluvy spolu so všetkými prislúchajúcimi dokumentmi Vám prídu na e-mail. Poistenie je platné uhradením poistného.

NIE STE SI ISTÝ? NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ!

Vybrať to správne poistenie pre svoj domov nie je jednoduché. Preto nás neváhajte kontaktovať, ak chcete poradiť či už s výberom poisťovne, poistných rizík alebo v prípade akýchkoľvek iných otázok. Taktiež si s nami môžete dohodnúť ONLINE STRETNUTIE v sekcii "online pobočka". Chceme, aby všetko prebehlo hladko a k Vašej spokojnosti, pretože to je náš cieľ.

Čo získate?

 • Najvýhodnejšie poistenie
 • Hlásenie poistných udalostí
 • Riešenie žiadostí
 • Komunikácia s poisťovňou
 • Pravidelná správa zmlúv
 • Pravidelná revízia zmlúv
 • Všetko vybavíme za Vás


O poistení bývania

Ako na poistenie nehnuteľnosti online

 • Zadáte do kalkulačky poistenia bývania základné údaje o vašom dome alebo byte.
 • Vyberiete najvýhodnejšiu ponuku, ktorá spĺňa Vaše požiadavky
 • Zadáte základné osobné údaje pre uzatvorenie zmluvy
 • Skontrolujete a potvrdíte údaje zadané do kalkulačky
 • Návrh zmluvy spolu so všetkými údajmi pre úhradu prídu na Váš e-mail
 • Teraz už len uhradíte poistné a môžete začať bývať bez starostí.
 • Po uhradení poistného Vám dokumenty zašleme poštou.

Postenie nehnuteľnosti

Poistenie bývania je poistením, ktoré chráni z majetku to najcennejšie - Váš DOMOV. Poistenie sa vzťahuje na poistenie domu alebo bytu v osobnom vlastníctve. K základným rizikám ako živel, ktorý kryje napr. výbuch, krupobitie, požiar alebo zosuv pôdy, je možné dojednať pripoistenia respektíve vyššie balíky poistenia, ktoré kryjú vandalizmus, sklá, krádež, (platné v prípade prekonania pevnej prekážky zlodejom) elektromotory a zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľnosti, alebo zodpovednosť členov domácnosti. Pripoistiť je tiež možné samostatne stojace budovy ako napríklad altán, garáž, hospodárska budova, bazén, studňa a pod..

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti (zariadenia) - to je všetok majetok, ktorý otočením domu, alebo bytu hore nohami vypadne ako nábytok, oblečenie, práčka, chladnička a ďalšie... Základným poistením je napríklad združený živel ako v prípade nehnuteľnosti. Pripoistiť tiež možno elektromotory, sklá, pomníky a mnohé ďalšie. Orientácia v širokej škále produktov je náročná, preto ak si nie ste výberom vhodného poistenia istý, kontaktujte nás.

Poistná suma

Poistnú sumu si určuje poistník pri uzatvorení poistnej zmluvy. Ak nie je v zmluve uvedené inak, je poistná suma limitom poistného plnenia. Správne stanovená poistná suma by sa mala rovnať poistnej hodnote nehnuteľnosti. Poistnou hodnotou nehnuteľnosti je jej nová cena (bez hodnoty pozemku). Správne stanovená poistná suma je suma, za ktorú si klient v prípade poistnej udalosti pri ktorej príde k úplnému zničeniu nehnuteľnosti bude môcť dať postaviť na kľúč porovnateľnú nehnuteľnosť. Poistná suma uvedená v poistnej zmluve by mala byť rovnaká ako poistná hodnota.

Spoluúčasť

Poistenie sa dá dojednať s rôznou výškou spoluúčasti. Je to suma, ktorou sa klient podieľa na škode. My našim klientom vždy odporúčame pevnú spoluúčasť (fixnú napr. 50 €) alebo nulovú.

Príklad: Silný vietor poškodí strechu a spôsobí tak škodu 7.000 €. V poistnej zmluve, je dojednaná spoluúčasť 100 €, ktorou sa podieľate na výške škody. Poisťovňa odráta túto spoluúčasť z výšky poistného plnenia a vyplatí Vám 6.900 €. Ak by ste mali v poistnej zmluve dojednanú nulovú spoluúčasť, poisťovňa Vám vyplatý celých 7.000 €

Chcete poradiť?
Chat